czwartek, 24 maja 2012

Siliknowe plastry na blizny Sutricon

Według opinii Międzynarodowego Zespołu Ekspertów ds. Leczenia Blizn silikonowe plastry żelowe oraz zastrzyki z kortykosteroidów należą do najskuteczniejszych metod leczenia i profilaktyki wszystkich typów blizn. Silikonowe plastry na blizny Sutricon świetnie sprawdzają się także w przypadku dolegliwości towarzyszących prawidłowemu bliznowaceniu, bowiem eliminują ból, swędzenie czy poczucie ściągnięcia skóry.

Silikonowe plastry stosuje się w terapii blizn przerostowych już od trzydziestu lat. Zaskakująco dobre wyniki leczenia tą metodą sprawiły, że początkowy sceptycyzm lekarzy i naukowców ustąpił miejsca prawdziwej euforii. Użycie wygodnych i przyjaznych dla pacjenta plastrów na blizny Sutricon daje lepsze efekty niż powszechnie stosowane w Polsce maści cebulowe, czy inwazyjne leczenie blizn, takie jak krioterapia czy chirurgiczne usuwanie zmienionych tkanek.

Skuteczność silikonu związana jest z jego wyjątkowymi właściwościami, zbliżonym do właściwości zdrowej skóry człowieka. Silikon jest elastyczny jak ludzka skóra, na dodatek przepuszcza tlen i opóźnia proces utraty wilgoci ze skóry. Dzięki temu tkanka skóry jest odpowiednio nawilżona. Silikon stanowi idealną barierę dla bakterii i czynników zewnętrznych, nie przenika przez naskórek i jest doskonale tolerowany przez organizm. Silikon pokrywa bliznę delikatną błoną - panują pod nią wymarzone warunki dla procesów regeneracyjnych tkanki.

Silikonowe plastry Sutricon sprawdzają się zarówno w przypadku świeżych, jak i dojrzałych blizn. Plaster na świeżej bliźnie reguluje napływanie do rany fibroblastów, w związku z czym produkcja ważnego kolagenu jest znormalizowana. To nadmiar kolagenu odpowiada za powstawanie nieestetycznych blizn przerostowych i łagodnych nowotworów skory, jakimi są nieestetyczne keloidy. W przypadku dojrzałej blizny plaster pobudza wytwarzanie limfocytów, które wydzielają enzymy hydrolityczne, a zwłaszcza kolagenazy. Tkanki dojrzałej blizny zostają dzięki temu „rozpuszczone”, a blizna staje się bardziej miękka i płaska.

Silikonowe plastry żelowe Sutricon może stosować każdy - kobiety, mężczyźni i dzieci. Plastry silikonowe Sutricon nie wykazują działań ubocznych ani nie powodują alergii. Można je zalecać szczególnie tym osobom, u których bliznowce lub blizny przerostowe występowały wcześniej. Powinny je stosować panie po operacji cesarskiego cięcia i innych zabiegach przebiegających w miejscach, gdzie istnieje zwiększone ryzyko nieprawidłowego bliznowacenia (klatka piersiowa, mostek, ramiona, plecy). Terapię I-go rzutu z zastosowaniem plastrów na blizny Sutricon najlepiej rozpocząć w chwili, gdy rana zostanie chirurgicznie zamknięta, w przypadku cesarskiego cięcia – już w 6-8 dobie po operacji. Źródło: Silikonowe plastry na blizny Sutricon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz